ΝΔ: Αυτοί είναι οι νέοι πρόεδροι των ΝΟΔΕ σε όλη τη χώρα. Επανεκλογή Χρήστου Γαβρά στη θέση του προέδρου της ΝΟΔΕ Ηλείας

0
102
Εκλογές

Ολοκληρώθηκαν  με επιτυχία οι εσωκομματικές εκλογές στη Νέα Δημοκρατία για την ανάδειξη των νέων προέδρων των ΝΟΔΕ της χώρας.

Απο αυτή τη διαδικασία εκλέγονται 4.050 προσωπα σε θεσεις προέδρων και μελών των Νομαρχιακών και των Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων (ΝΟΔΕ και ΔΗΜΤΟ).

Επίσης, ανεδείχθησαν και 1.000 νέοι σύνεδροι οι οποίοι θα μετέχουν στο επόμενο συνέδριο της ΝΔ, το οποίο θα διεξαχθεί το Φθινόπωρο.

Στην Ηλεία είχαμε την επανεκλογή του νυν προέδρου της ΝΟΔΕ Χρήστου Γαβρά .

Δείτε αναλυτικά ποιοι εκλέχτηκαν σε κάθε εκλογική περιφέρεια:

Αττική:

Α1: Τσούχλος Θεόδωρος
Α2: Λατζουράκης Ζαχαρίας
Β1: Κουμεντάκος Μιχάλης
Β2: Σπύρου Αλέκος
Β3: Χατζηαθανασιάδου Φανή
Β4: Αβραμάκος Σπύρος
Β5: Μαυροειδάκος Δημήτρης
Βόρεια Αττική: Σακελλαρίου Ευφροσύνη
Ανατολική Αττική: Ανδρέας Γλαβάς
Δυτική Αττική: Γιάννης Λινάρδος.

Πειραιάς

Α΄ Πειραιά: Βοϊδονικόλας Γιάννης
Β’ Πειραιά: Λιβανός Μιχάλης

Θεσσαλονίκη

Β’ Θεσσαλονίκης: Θωμάς Βράνος
Κεντρικός Τομέας: Αναστάσιος Εμμανουηλίδης
Ανατολικός Τομέας: Θεόδωρος Μητράκας
Δυτικός Τομέας: Διονύσης Μανωλόπουλος

Αιτωλοακαρνανία: Τσόλκας Φώτης
Αργολίδα: Σχοινοχωρίτης Δημήτρης
Αρκαδία: Κατσίπος Τίμος
Άρτα: Σκανδάλης Δημήτρης
Αχαΐα: Μαζαράκης Ανδρέας
Βοιωτία: Λιανός Γιώργος
Γρεβενά: Τεντόγλου Λεωνίδας
Δράμα: Ανδρούτσος Αθανάσιος
Δωδεκάνησα: Μπακίρης Παύλος
Έβρος: Παρασκευόπουλος Πολυζώης

Καβάλα: Χαράλαμπος Δράκος
Ξάνθη: ο Νίκος Κιατίπης
Ροδόπη: Ιωάννης Βεζυργιαννίδης,
Σέρρες: Θεόδωρος Καμπούρης
Ημαθία: Παναγιώτης Παλπάνας,
Κιλκίς: Μηνάς Παπαδόπουλος,
Πιερία: Γιάννης Κουρινιώτης – είναι η περιοχή με τις περισσότερες υποψηφιότητες (4)
Χαλκιδική:Απόστολος Τζηρίτης.
Γρεβενά: Λεωνίδας Τεντόγλου
Καστοριά: Στέργιος Αδάμ
Κοζάνη: Παντελής Καρακασίδης
Φλώρινα: Θωμάς Θεοδώρου
Αρτα: Δημήτρης Σκανδάλης
Θεσπρωτία: Αλκιβιάδης Λάμπρου
Ιωάννινα: Θεόδωρος Τζαρούχης

Πρέβεζα: Νίκος Τζήμας
Καρδίτσα: Λάμπρος Τσιούκη
Λάρισα: Χρήστος Καπετάνιος
Μαγνησία: Δημοσθένης Νταόπουλος
Τρίκαλα: Κώστας Τρέλλης
Κέρκυρα: Ιωάννης Κοντός
Κεφαλλονιά: Γιάννα Κουλουμπή
Λευκάδα: Γιώργος Μπουρδάρας
Ζάκυνθος: Διονύσης Καρδιανός
Αιτωλοακαρνανία: Φώτης Τσόλκας
Ηλεία: Χρήστος Γαβράς
Βοιωτία: Γιώργος Λιανός
Φθιώτιδα: Σπύρος Κωσταράς
Ευρυτανία: Κώστας Λαθύρης
Φωκίδα: Δημήτρης Τζίμας
Εύβοια: Πέτρος Ποδάρας